Pašenkurojošs trīskameru septiķis Carat S

CE sertifikāts

Elektroenerģijas efektivitāte

Kluss

Zemas ekspluatācijas izmaksas

Vieglie kopjamas

Uzticama garantija

Draudzīgs apkārtējai videi

Bez elektrības

Tālvadības uzraudzība, vadība

15 gadu garantija tvertnēm

10 gadu garantija tvertnēm

2 gadu garantija

Izstrādāts un ražots Vācijā

Atbilst vides prasībām

Iztur vieglo transportlīdzekļu slodzi (līdz 3,5t)

Iztur smago transportlīdzekļu slodzi

Iztur dārza tehnikas slodzi (līdz 150kg)

Apskats

Pašenkurojošs septiķis Carat S ir ražots Vācijā pēc plastmasas spiedienlējuma metodes. Pateicoties ražošanas tehnoloģijai ir darīšana ar īpaši izturīgu tvertni, kas labi iztur arī augstu gruntsūdens līmeni un augsnes spiedienu. Carat septiķim ir pašenkurojoša konstrukcija un nav jāizmanto betona enkurošanas plāksnes. Tādēļ tvertni viegli uzstādīt.

Septiķis ir augšpusē slēgta nogulsnēšanas iekārta, kurās apakšdaļā sakrājušos nogulumos esošas organiskās vielas sadalās anaerobo baktēriju ietekmē. Septiķis samazinā notekūdeņu BSP par 10-30 %, slāpekļa un fosfora saturs samazinās par 20 %. Bez septiķa jābūt izveidotam infiltrācijas laukam.

Kāpēc tas ir labi

  • Sertificēts risinājums (PIA sertifikāts)
  • Nav elektrības patēriņa un bojājumu iespēja
  • Uzstādīts pašenkurojošajā Carat S tvertnē (15 gadu garantija).
  • Viegli uzstādīt, cauruļsavienojumi DN110.

Kam piemērots vislabāk?

Trīskameru septiķis ir visizplatītākais septiķa tips. Piemērots izmantošanai gan privātmāju notekūdeņu, gan pelēkā ūdens (pirts) apstrādei. Svarīgi ir izvēlēties septiķi ar piemērotu tilpumu un izbūvēt kārtīgu infiltrācijas lauku.

Precizējošie jautājumi un atbildes uz tiem

Ar ko atšķiras no citiem iespējamiem risinājumiem?
Salīdzinot ar visizplatītākiem stiklšķiedras tvertnēm, par pašenkurojoša septiķa īpatnību uzskatāma pašenkurojoša tvertne (nav jātērē nauda enkurošanas plāksnei). Septiķim, trīs iztukšošanas atveru vietā, ir viena liela zaļā glīta lūka, kas paliek vienā līmenī ar zemes virsmu un līdz ar to netraucē zāles pļaušanai. Komplektā iekļautie infiltrācijas tuneļi ērtāk uzstādāmi un pēc tam būs mazāk darba zālāja atjaunošanai.
Kāds ir sagaidāmais dzīves cikla ilgums?
Parasti pieņem, ka konstrukcija kalpos 30-50 gadus. Tai pašā laikā ir skaidrs, ka aiz septiķa esošais infiltrācijas lauks jāatjauno biežāk. Normālais dzīves cikla garums 7-10 gadi.
Vai to var izmantot visu gadu arī vasarnīcā?
Jā, protams. Ja ir atļauts uzstādīt septiķi un izbūvēt infiltrācijas lauku, tad tas laikam arī ir visizdevīgākais risinājums.
Cik bieži jāveic tehniskā apkope un kas šādu pakalpojumu piedāvā?
Septiķa apkope pēc būtības nozīmē attīrīšanu no nogulumiem. Šādu pakalpojumu piedāvā visi uzņēmumi, kuri nodarbojas ar fekāliju izvešanu. Iesakām septiķi attīrīt no nogulumiem reizi gadā, bet jāņem vērā arī iekārtas ikdienas noslodze.
Cik sarežģīta ir uzstādīšana un kas man par to ir jāzina?
Uzstādīt ir vieglāk, ja pirms darbu uzsākšanas izlasīt instrukciju. Noder arī speciālistu padomi. Nepieciešamības gadījumā palīdzēsim atrast uzstādīšanas pakalpojuma sniedzēju.
Es neatradu šeit atbildi uz savu jautājumu
Informē mūs par savām rūpēm vai bailēm, izmantojot lappuses apakšdaļā esošo kontaktformu (vēstule tiek sūtīta uz e-pasta adresi info@kanalizacija.lv) vai piezvani +371 292 765 62.

Carat S septiķa izmēri atbilstoši iedzīvotāju skaitam

Iedzīvotāju skaits Tilpums kopā (l) Nepieciešamais infiltrācijas tuneļu skaits* Garums (mm) Platums (mm) Augstums (mm) Svars (kg) Cena bez PVN (€)
līdz 4 2700 2 2080 1556 2010 140 pēc pieprasījuma
līdz 6 3750 3 2280 1755 2200 175 pēc pieprasījuma
līdz 8 4800 4 2280 1985 2430 220 pēc pieprasījuma
līdz 10 6500 5 2390 2100 2710 265 pēc pieprasījuma

*Infiltrācijas tuneļu skaits atkarīgs no septiķa noslodzes un grunts spējas absorbēt ūdeni. Prasiet padomu par ieteicamo tuneļu skaitu.

Kompleksa sistēmā iekļauts: viena Carat S pazemes tvertne ar starpsienām, tvertnes lūka, viena teleskopiskā aka. Bez septiķa tvertnes jābūt infiltrācijas laukam, kuru izbūvēšanai lietderīgi izmantot infiltrācijas tuneļus.

 

Lejuplādējamie dokumenti

Trīskameru septiķa apraksts

Lejupielādēt